Bozlu Holding ve Grup Şirketleri

Bozlu Holding ve Grup Şirketleri

Bursa’da 9200 m2’lik kapalı alana kurulu üretim tesislerinde güneş enerjisi ve metal işleme sektörlerinde faaliyet göstererek proje mühendisliği, ürün tasarımı, teslimatı ve satış sonrası servis süreçlerinde yurt içi ve yurt dışına kaliteli ve güvenilir hizmet sunmakta olan Solentek, genellikle sağlık ve teknoloji alanında faaliyet gösteren Bozlu Holding şirketlerinden biridir.

Dinamik yapısıyla sürekli gelişerek büyüyen Bozlu Grup her biri kendi alanında öncü 9 markadan ve 13 şirketten oluşmaktadır. Grup şirketleri, ortak vizyonları doğrultusunda en yeni teknolojiyle hızlı, kaliteli ve insan odaklı hizmet verme prensibini benimsemiş; özellikle sağlık ve teknoloji alanlarında köklü geçmişleriyle yerel ve yabancı pazarların güvenini kazanmıştır.

Grubun temelleri, 1990'da MNT Sağlık Hizmetleri ve Tic. A.Ş.'nin kurulmasıyla atılmıştır. Sağlık ve teknoloji ana başlıkları altında toplanan Grup şirketlerinin oluşumunda, söz konusu faaliyet alanlarının eşik değeri yüksek, teknoloji gerektiren ve Türkiye genelinde makro düzeyde değer sağlayacak işler olması gözetilmiştir.

Kurumsal yapılanmasını kalite anlayışından ödün vermeden sürdürülebilir kılmayı amaçlayan Bozlu Grup, faaliyetlerini modelleştirip bölge markaları yaratmayı hedeflemektedir. Grubun yurt dışı ilgi alanı Doğu Avrupa ülkeleri ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleridir.

Kısa sürede bünyesine eklediği şirketlerle hızla gelişen Bozlu Grup kurumsallaşma surecinde şirketler arası koordinasyonu güçlendirmek amacıyla denetleyici, planlayıcı ve strateji koyucu organizasyona ihtiyaç duymuştur. Bu doğrultuda, büyüyen Grup, şirket paydaşlarına değer yaratmak, şirketler arasındaki koordinasyonu arttırmak amacıyla holdingleşmiştir. Bozlu Holding'in merkezi İstanbul’da bulunmaktadır.